Projekts “Latvijas skolas soma” 2021./2022. m.g.

Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

I semestris

2.a klases skolēni, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, tiešsaistē skatījās M.Brauna muzikālo izrādi “Mauglis”, kā arī pēc izrādes zīmējumos attēloja savas sajūtas.

Starp Lāčplēša dienu un Latvijas valsts dzimšanas dienu pamatskolas “Rīdze” 7.b klases skolēniem programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja noskatīties koncertlekciju “Lāčplēša dienā”.  Koncertlekcijā bagātīgais vēstures faktu materiāls tika papildināts ar populāru latviešu mūzikas autoru Ērika Ešenvalda, Zigmāra Liepiņa, Jāņa Ķirša un latviešu strēlnieku dziesmām Rūtas Dūdumas-Ķirses, Jāņa Ķirša un Daumanta Kalniņa izpildījumā.

Skolēnu atsauksmes:

“Man ļoti patika video, un es uzzināju par to cik Latvijā ir daudz fantastiski dziedātāji un mūziķi. Gan to cik Latvijā ir burvīgas dziesmas un to, ka ir tik daudz veidi kā tās var izpildīt. Man ļoti patika šī koncertlekcija”

“Es uzzināju ka strēlnieki rakstīja dziesmas”

“Manas domas ir, ka Latvija ir kas vairāk par tikai valsti tās ir mājas”

“Es uzzīmēju savas emocijas, kas manī radīja video laikā. Šis video lika justies man lepnai par mūsu valsti, mani pārpildīja daudz dažādas emocijas, es biju lepna par to kad es dzīvoju Latvijā. Un vel es uzzināju pietiekoši daudz informācijas, par kuru agrāk pat nebiju aizdomājusies”

8.a, 8.b, 9.a un 9.b klases projekta ietvaros apmeklēja koncertlfilmu, ko veidojis Melngalvju nams sadarbībā ar grupu “Dagamba” un “Marana Productions” – DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY un LudwigVanRammstein – starpžanru mūzikas iepazīšana! Video koncerts atklāja un iepazīstināj bērnus un jauniešus ar crossover mūzikas starpžanru, veicināja izpratni par klasiskās mūzikas dažādību, rosināja vēlmi meklēt kontrastus, iesaistīties mākslas radīšanas procesos, izmantojot iepriekš, skolas solā un mūzikas stundās iegūtās zināšanas.