Ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!” no 17.-21.oktobrim pamatskolā „Rīdze” norisinājās Karjeras nedēļa.

Klases stundu ietvaros skolēni tikās ar dažādiem uzņēmējiem un sabiedrības pārstāvjiem  – dekorātori Viviānu Balodi, vīnzini Ronaldu Pētersonu, mūziķiem Ralfu Eilandu un Anci Krauzi, uzņēmēju Lauru Slaviņu, rakstnieci Inesi Valteri, 3D printeru ieviesēju un jaunuzņēmēju iedvesmotāju Didzi Dejus, Cewood pārstāvi Andi Kļaviņu, šahisti Danu Reiznieci – Ozolu, zobu higiēnisti Lieni Mangali, uzņēmēju komponistu, skaņu producentu Ģirtu Bisu, iedvesmotāju Elīnu Punculi, interjera dizaineri Nadīnu Hartmani, zvērinātu advokāti Līgu Mervinu, aktieri Gintu Grāveli, IT speciālisti Mariju Stakenu.

20.oktobrī vecākiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes diskusijā „Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas?”

1.a, 7.b, 9.a, 9.b klases apmeklēja LR Saeimu un iepazina politiķa amatu un valsts pārvaldes sistēmu. 4.a klase apmeklēja Rīgas Starptautisko lidostu.

9.a klases audzēknes Alise Boļšakova, Rasa Siliņa un Elīza Graudiņa kopā ar skolotāju Tatjanu Koļcovu apmeklēja VIAA rīkoto pasākumu „Jaunā uzņēmēja ABC”, kas notika Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā. Dalībniecēm bija iespēja iesaistīties Start Strong aktivitātēs un noteikt savus turpmākos karjeras mērķus.

Paldies visiem vecākiem un viesiem, kas atsaucās dalībai Karjeras nedēļā! Skolēniem atkal būs lieliska iespēja pārdomāt savus karjeras mērķus un sasniegt dzīvē vairāk!No 17. līdz 21. oktobrim visā Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar reģionālajiem partneriem. Šogad Karjeras nedēļa atzīmē savu desmitgadi un ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!” aicinās ikvienu, īpaši skolēnus, izzināt un attīstīt savas uzņēmējspējas. Arī pamatskola „Rīdze” piedalās ikgadējā Karjeras nedēļā, papildinot kopējo pasākumu klāstu ar viesiem  – uzņēmējiem klases stundās.   

Lai veicinātu skolēnu, pedagogu, vecāku un ikviena izpratni par uzņēmējspējām – jauniešu superspējām, šajā Karjeras nedēļā notiks vairāki VIAA organizētie pasākumi, kurus varēs vērot arī tiešsaistē.

20. oktobrī  plkst.19.00 diskusijā “Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas?” pedagogi karjeras konsultanti, dažādu jomu speciālisti kopā ar vecākiem pārrunās, kā vecākiem aizņemtajā ikdienā saprast bērna intereses, talantus un spēcīgās puses. Diskutēs arī par pedagogu un vecāku sadarbību bērna spēju un prasmju atklāšanā un attīstīšanā.

21.oktobrī pamatskolas „Rīdze” trīs 9.a klases audzēknes dosies uz Start strong klātienes semināru uzņēmējdarbības prasmju attīstīšanai.

Aicinām sekot līdzi Karjeras nedēļas aktualitātēm un programmai VIAA mājaslapā, kā arī VIAA un TavaiKarjerai Facebook un Twitter kontos.