Pamatskolā “Rīdze” 2024. gada 4. aprīlī “Ēnu dienā” piedalījās 132 izglītojamie. Visaktīvākie ēnotāji bija 7.a klasē, viņiem sekoja 4.b un 7.b klase. Pēc Ēnu dienas klases stundā bērni dalījās savos iespaidos, mācījās prezentācijas prasmes, uzdeva jautājumus un atbildēja uz tiem. Skolā ir izveidota neliela foto izstāde, lai varētu dalīties savos iespaidos ar citiem.

Tie, kuri šogad piedalījās “Ēnu dienā” pavisam noteikti to darīs arī nākamajā gadā, jo ļoti patika un bija noderīgi. 

 Nedaudz ieskatam, kā noritēja “Ēnu diena”

6. klase

 Emīls  devās uz KPMG Baltics, kur ēnoja datu zinātnieci Sigitu Lapiņu. Šajā dienā viņš veidoja pats savu čatbotu, iepazinās ar uzņēmuma darbību, jo viņam ļoti interesē programmēšana.

Everts  Ēnu dienā pavadīja aizraujošu dienu kopā ar O-Sands pludmales volejbola treneri Atvaru. Viņš veidoja savu sapņu treniņu, satika volejbolistus Oliveru un Markusu, izmēģināja dažādus volejbola treniņu elementus, kā arī viesojās Latvijas Volejbola federācijas ofisā.

Jēkabs viesojās Latvijas Futbola federācijā un iepazinās ar futbola trenera profesiju. Viņš sarunājās ar Latvijas izlases treneri, taču nevēlētos šo profesiju, jo tā ir pietiekami sarežģīta (spēlētāju, spēļu un pretinieku analīze).

Reinis, Patriks un Pēteris devās kopīgi uz Sapiens Software, kur iepazinās ar IT pasauli, kura viņus

ieinteresēja nākotnei.

3. klase

Tika ēnots šefpavārs, pludmales volejbola treneris, tiesnesis (Satversmes tiesā)-  3 bērni, zvērināts notārs, arhitektu.

Māra un Klara ēnoja mkslinieci.

4. klase

Šarlote ēnoja  grupu “Carnival Youth”.

Šarlote stāsta:

Grupa stāstīja par savu mūziķu dzīvi, par instrumentiem. Es uzzināju, ka dziesmām vārdus visi domā kopā, ka koncertos gadās sajaukt vārdus un notis.

Es nezināju, ka mūziķim būt ir tik grūti.

Es arī vēlos kļūt mūziķe.