Projekts “Latvijas skolas soma” 2020./2021. m.g.


Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

8.a klase projekta ietvaros šajā mācību gadā apmeklēja nodarbībuKas ir teātris? Tas ir aizraujošs 40 minūšu piedzīvojums, kurā tiek diskutēts par teātra un mākslas nozīmi, demonstrēti video kadri no izrādēm, rādot piemērus, kā darbojas Nacionālā teātra māja.Pasākumā piedalījās aktieri Ivars Klāvinskis, Igors Šelegovskis un Uldis Siliņš.

Tika godīgi runāts arī par to, ka var būt garlaicīgas izrādes, tās var būt šokējošas, nesaprotamas un pat neinteresantas. Svarīgi saprast, kas ir tās tēmas, kuras jaunieši vēlas redzēt teātrī.

Jaunie aktieri un režisors mēģināja izstāstīt, kā darbojas teātris, radīja interesi par aktiera, režisora, butafora, horeogrāfa, komponista, scenogrāfa profesijām.

7.b klase un 8.b klase projekta ietvaros apmeklēja izrādi “Icikēriks” Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, kā arī devās ekskursijā pa muzeja ēku un telpām, iepazīstot teātra dzīvi ne tikai kā izrāžu apmeklētāji.

1.a klase projekta ietvaros apmeklēja nodarbību “Tautas mūzikas instrumentu pasaulē” par latviešu mūzikas instrumentiem, kuru vadīja etnomuzikoloģe, mūziķe un pedagoģe Ilga Reizniece un māksliniece Iveta Mielava.

Skolēniem bija iespēja redzēt un dzirdēt, kā tiek spēlēti 24 mūsu tautas mūzikas instrumenti, gan bērniem jau zināmās kokles, stabules, blokflauta, gan tādi mazāk pazīstami instrumenti kā vargāns, vienstīdzis, Ieviņa ermoņikas, velna bungas, celma bungas, basīte un citi. Bērniem tika dota iespēja izmēģināt instrumentu spēli gan individuāli, gan grupās, kas izraisīja neviltotu prieku un smieklus.