Covid – 19

JAUNĀKĀ INFORMĀCIJA!

TESTĒŠANAS GRAFIKS JANVĀRIM PAMATSKOLĀ “RĪDZE”

Rīcības algoritms, ja bērnam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes

Mājas karantīnas nosacījumu ievērošana izglītībā

Izolācijas laiks skolēniem un pirmskolas izglītības iestāžu bērniem, kuri inficējušies ar Covid-19:

 1. var atsākt apmeklēt izglītības iestādi 8.dienā, ja pēdējo 24 stundu laikā nav bijuši slimības simptomi.
 2. Atsākot apmeklēt izglītības iestādi, nav nepieciešams uzrādīt laboratoriskās testēšanas rezultātu vai ārsta izziņu.

Testēšana

No 11.10. kontaktpersonas jau 7. karantīnas dienā varēs veikt testu laboratorijā bez ģimenes ārsta norīkojuma. Negatīva testa gadījumā varēs atgriezties klātienes mācībās. Ģimenes ārsta zīme vairs nebūs nepieciešama.

Par “kociņu” testēšans metodi

Izglītības un zinātnes ministrijā no laboratorijām ir saņemta informācija par izglītības iestādēm, kurās izglītojamie atsakās no testu nodošanas apvienotās metodes –  nolaužams uztriepes kociņš.

Pamatojot ar to, ka bērnam no kociņiem sāpot vēders, esot nelaba dūša vai viņi vienkārši nepiekrīt kociņiem un vēlas testēt siekalas (daļa ģimeņu lēmumu pieņēmuši pseidozinātnisku iemeslu dēļ, daļa – izpētījuši, ka ar siekalām var tik pie individuāla rezultāta uzreiz).

Ievērojot iepriekšminēto un atbilstoši Veselības ministrijas, Veselības inspekcijas un laboratoriju, sniegtajai informācijai vēršam uzmanību, ka: 

1.Skolas nevarēs izvēlēties, kuru testu nodot – skolā bērni nodod apvienotos paraugus ar kociņiem, skolas personāls siekalu paraugus.

2.Uztriepes kociņš nav īpaši apstrādāts Covid-19 testa veikšanai, tas nesatur smaržvielas, garšvielas utt.

3.Iespējams, daļa vecāku ir sajaukuši nazofaringeālo iztriepi ar kociņiem.

4.E.Gulbja laboratorijas tīmekļa vietnē pieejama informācija par testēšanas procesu pieejama ŠEIT

5.BIOR  laboratorijas tīmekļa vietnē pieejama informācija par testēšanas procesu:

Papildus fakti par testēšanu ar “kociņu” metodi pieejami ŠEIT

INFORMĀCIJA PAR ANTIGĒNA TESTU VEIKŠANU PIEEJAMA ŠEIT!

Skolas rīcība, ja iestādē ir reģistrēts Covid 19 gadījums

Ja bērnam, atrodoties skolā, parādās akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes (drudzis, klepus, elpas trūkums):

 • izolē bērnu atsevišķā labi vēdināmā telpā, kurā nodrošina tā paša pieaugušā, kas kontaktējās ar bērnu pirms tam, klātbūtni.
 • nepieciešams lietot sejas masku, ievērot roku higiēnu, pēc iespējas ievērot distanci
 • sazinās ar bērna vecākiem, kas nekavējoties ierodas pēc bērna.
 • vecāki telefoniski kontaktējas ar savu ģimenes ārstu
 • bērns tiks ārstēts atbilstoši veselības stāvoklim un atgriešanās skolā pieļaujama ar ģimenes ārsta izziņu un negatīvo Covid-19 testu.

Kontaktpersonu noteikšana un mājas karantīna:

 • Kontaktpersona ir cilvēks, kurš ir bijis tiešā vai netiešā kontaktā ar infekciozu personu vai uzturējies infekcijas slimības perēklī un kuram ir bijusi iespēja inficēties.
 • Izglītojamie no klases/grupas, kur, testējot apvienoto paraugu, ir konstatēts pozitīvs Covid-19 gadījums vai rezultāts klasificējams kā robežvērtība, apšaubāms vai vāji pozitīvs tiek uzskatīti par kontaktpersonām, t.sk. personas, kas līdz 48 stundām pirms apvienotā parauga nodošanas atradās augsta inficēšanās riska kontaktā ar konkrēto klasi/grupu, kā arī pedagogi un citu klašu skolēni, kuri bijuši augsta inficēšanās riska kontaktā ar šīs klases audzēkņiem.
 • Viņu pienākums ir doties uz ērtāk sasniedzamo laboratoriju: – uzrādot laboratorijas e-pastu, kā arī personu identificējošo dokumentu.
 • Paraugs testēšanai tiek nodots laboratorijas darbinieka uzraudzībā; – uzrādot informāciju no e-veselības, kas apstiprina noteikto kontaktpersonas statusu vai elektroniski izsniegtu ģimenes ārsta nosūtījumu testa veikšanai (izglītojamie, kas nav piedalījušies skrīninga testēšanas grupā, t.sk. personas ar sadarbīgspējīgu vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātu).
 • Izglītības iestāde nekavējoties gatavo un nosūta Slimību profilakses un kontroles centram (turpmāk – SPKC) kontaktpersonu sarakstu par izglītojamajiem no klases/grupas, kur ir konstatēts pozitīvs Covid-19 testa rezultāts vai rezultāts klasificējams kā robežvērtība, apšaubāms vai vāji pozitīvs (saraksts tiek gatavots par katru klasi/grupu atsevišķi
 • Kontaktpersonu sarakstā tiek iekļauti arī tie bērni, kuri skrīninga testēšanā nav piedalījušies sakarā ar sadarbīgspējīga vakcinācijas un pārslimošanas sertifikāta esamību [ja pārslimošanas sertifikāts ir izdots agrāk, ka pirms 60 dienām], kā arī izglītības iestādes darbinieki (pedagogi) vai citu klašu bērni kuriem ir bijis augsta inficēšanās riska kontakts ar attiecīgo klasi/grupu, uz kuriem arī attiecas mājas karantīna un testēšana – Kontaktpersonu sarakstu veido, izmantojot SPKC tīmekļa vietnē (https://www.spkc.gov.lv/lv/kontaktpersonu-zinosana) pieejamo veidlapu, un nosūta to uz e-pasta adresi: kontaktpersona@spkc.gov.lv.
 • SPKC epidemiologs sazinās ar izglītības iestādi, lai izvērtētu epidemioloģisko situāciju, ieteiktu īpašus pretepidēmijas pasākumus atbilstoši konkrētajai situācijai un sniegtu individuālas rekomendācijas.

Rīcība, ja apvienotais paraugs ir pozitīvs

Klases parauga ņemšanas instrukcija