Šis pavasaris sācies ar aprīļa sniegu aiz loga un flautu skaņām “Rīdzes” Lielajā zālē. Tik daudz mazo flautistu vienlaicīgi šī zāle noteikti nav  redzējusi nekad, jo pie mums ciemojās arī Rīgas 6.vidusskolas flautas spēles audzēkņi ar savām skolotājām Leldi Bitīti un Anitu Kalniņu. Pilna zāle ar lieliskākajiem atbalstītājiem pasaulē – protams, bērnu vecākiem! Koncerts norisinājās divās daļās, pirmā daļa – viesiem, bet otrajā uzstājās mūsu Bērnu un Vakara mūzikas studijas skolotājas Lauras Ezeras flautistes un godam parādīja savas profesionālās iemaņas instrumenta spēles apguvē.Sirsnīga atmosfēra un prieks par padarīto – tāda ir vakara pēcgarša.Paldies skolotājām un koncertmeistarēm. Lielisks darbiņš, kas kopā ir padarīts!

2023.gada novembrī “‘Altonas”‘organizētajā bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursā pamatskolas “Rīdze” tekstilmākslas studijas” “Jautrais zirneklītis” audzēkne Mona Vītoliņa savā vecumā grupā ar darbu “‘Mušmires un bekas satikšanās” ieguva 1.vietu.

Pamatskolas “Rīdze” interešu izglītības centra radošo kolektīvu koncerts un izstāde.

Noslēgusies Rīgas valstspilsētas pašvaldības mūsdienu deju kolektīvu konkursa I kārta.

Konkuram tika pieteikti 68 kolektīvi.Pamatskola “Rīdze” Interešu izglītības centra mūsdienu deju grupa “STILS” izcīnīja divas augstas pakāpes:
Juniori 1( 3-7.kl) 1 pakāpe par deju “Pavasaris”Juniori 2 ( 8-12.kl) Laureātu pakāpe par deju “Atkal kopā būt”
Otrā kārta norisināsies 19.aprīlī plkst.16.00 Ziemeļrīgas kultūras apvienības Kutūras pilī „Ziemeļblāzma” Ziemeļblāzmas ielā 36, Vecmīlgrāvī, Rīgā.

Zēnu koru konkursa pirmā kārta.

30. martà zēnu koris ,,Bastejpuikas” piedalījās Zēnu koru konkursa pirmajā kārtā Ziemeļvalstu ģimnāzijā, iegūstot 1. pakāpes diplomu! Mēs esam komanda, jo katrs ir ielicis savu daļu darba! Paldies kora vadītājai Initai Gerševicai, koncertmeistarei Leldei Rasnacei, pamatskolas Rīdze 2.-6.klašu zēniem, RV1Ģ meiteņu ansamblim un zēniem un atbalstošai skolas vadībai.
Priekšā gaidāma vēl otrā kārta, kurā dziedās visi Rīgas zēnu kori. Un tad 26.maijà dosimies uz Cēsīm XI Latvijas zēnu koru salidojumu ,, Puikas! Dziedāsim!” Lai ne tikai Bastejkalns skan!

Interešu izglītības pulciņu audzēkņi piedalījās  51. Starptautiskājā bērnu mākslas darbu konkursa Latvijas kārtas darbu izvērtēšanā.

Ar Valsts Izglītības satura centra vērtēšanas komisijas lēmumu Elzas Polītes un Gustava Zemzara darbi tika izvirzīti  tālāk uz 51. Starptautisko bērnu mākslas izstādi Čehijā.

“Nāc, darbosimies kopā!” pasākums pamatskolā “Rīdze” norisinājās jau trešo gadu mūsu pagalmā. Saule mūs lutināja un pasākuma vadītāji, divi Minjoni, arī. Bērni bija gatavi darboties 14 radošajās darbnīcās. Katram, kurš vēlējās meklēt pazudušos dārgumus, tika izsniegta īpaša karte. Mīklu bija daudz, bet tās lēnām risinājās, jo bērni čakli darbojās radošajās pieturās. Minjonu lielais noslēpums tika atklāts! Balvas bija gardas un viesošanās Minjonu piepūšamajā mājā bija godam pelnīta! Visu pasākuma laiku mūs pavadīja mūzika. Īstas klavieres zem zilām debesīm un lielisks pianists pie tām!

Mēs turpinām uzņemt bērnus un jauniešus no visas pilsētas interešu izglītības pulciņos, lai kopā ar mūsu lieliskajiem pedagogiem varētu darboties mākslā, mūzikā, teātrī, dejā, sportā un pirmskolas izglītībā! Pulciņu ir daudz un iespēju vēl vairāk. Tuvāka informācija www.ridze.lv

Nāc, darbosimies kopā! Tas būs pa īstam!

Jauno dejotāju uzņemšana deju grupā “Rīdze”

Uzņemšana deju grupā “Rīdze” notiks pirmdien, 12. septembrī

plkst. 16.00-16.50 1. – 2. klase

plkst. 17.00-17.50 3. – 4. klase

plkst. 18.00-18.50 5. – 7. klase

plkst. 19.00-21.00 8. – 12. klase


ZĪMĒŠANAS STUDIJAS “BRĪNUMOTIŅA” AUDZĒKŅU DARBU IZSTĀDE “VISI PUTNI DZIEDĀT DZIED”

Tik dažāda, skaista un bagāta ir Latvijas daba un tajā mītošā dzīvā radība. Īpaši priecājamies par skanīgajām putnu dziesmām! Tajās klausoties, pamatskolas “Rīdze” zīmēšanas studija “Brīnumotiņa” mācību gada izskaņā aicina vasarīgā ceļojumā un lidojumā! Liels paldies studijas audzēkņiem, viņu vecākiem  un skolotājai Ilzei Pomerancei par darbu šī neparastā gada garumā!

Ar skolēnu darbiem iespējams iepazīties ŠEIT

Varam un gribam atkal priecāties un lepoties!

Ar cerību gaidot 2021. gada XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Radi rotājot” divas kārtas noslēgušās. Interešu izglītība turpina darboties arī attālināti. Konkursa 1. kārtā sešās izstāžu vietās piedalījās 521 darbs, uz 2. kārtu tika izvirzīti 237 labākie darbi – 112 vizuālās mākslas un 125 vizuāli plastiskās mākslas. 2. kārtas izstādē piedalījās 409 autori no 45 izglītības iestādēm.

Pamatskolas “Rīdze” interešu izglītība vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursā bija plaši pārstāvēta. Konkurence ievērojama, bet mūsējie sevi parādīja, kā jau ierasts, lieliski! Skolotājas Astrīdas Zīles audzēkņi plūca laurus gan pirmajā, gan otrajā konkursa kārtā.

Vislielākie panākumi Nellijai Kuklai, ir iegūta otrā vieta 1.kārtā un pirmā vieta konkursa 2.kārtā ar kartonspiedes darbu  “Tikšanās pie Zviedru vārtiem”.

Pirmajā kārtā arī Paulai Cibulei otrā vieta par darbu “Vakara pastaiga”, kartonspiede un Monai Rozei trešā vieta par diviem darbiem “Minne un rotas”, kartonspiede un “Es, izšūtie svārki un Maksis”, tuša, zīmulis.

No sirds apsveicam jaunās mākslinieces un mūsu pieredzējušo interešu izglītības skolotāju Astrīdu Zīli!

Tekstilmākslas studijas “Jautrais zirneklītis” audzēkņu vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde

Pamatskolas “RĪDZE” tekstilmākslas studijas “Jautrais zirneklītis” audzēkņu vizuāli plastiskās mākslas darbu izstādē – konkursā „PUTNU SALIDOJUMS. RUDENS”

Rezultāti: Mona Vītoliņa2.vieta austa soma ar filcētu aplikāciju ”Pūcīte dodas uz skolu”; Emīlija Laviņaatzinība austs spilvens ar pērļotu aplikāciju “Putns”; Elza Polītepateicība“Pīlīte rudenī”’ skolotāja Ārija Vītoliņa.

Mēs lepojamies!

Rīgas pilsētā noslēgusies metodisko materiālu skate. No mūsu skolas izvirzījām Marijas Karkovskas metodisko darbu “Cirkulārā aušana”. Esam lepni, ka darbs ieguva balvu nominācijā “Veiksmīgas tehnikas variācijas”.

Šis ir laiks, kad bērni daudz laika spiesti pavadīt mājās, tādēļ metodiskais darbs ir īsti laikā un vietā. Bērni ar cirkulārās aušanu var nodarboties savās mājās, izejmateriālus meklējot sadzīvē. Tas neprasa īpašas stelles vai citus specifiskus darba instrumentus, tādēļ metode ir ļoti aktuāla un piemērota tieši šodienas apstākļiem. Mums ir ļoti paveicies, ka Marija Karkovska strādā ar bērniem pie mums, “Rīdzē”. Šis metodiskais materiāls domāts visiem rokdarbu mīļiem, lai radītu aktuālu un stilīgu mājas dekoru bez lieliem ieguldījumiem, jo nepieciešamie resursi ir minimāli. Izmantojot  vienkāršu metodi, rodas māksla – viss atkarīgs no mūsu audzēkņu radošuma pakāpes. Ir grūti aptvert, ka tik senu mākslas nozari, kā aušana, ir iespējams atspoguļot tik mūsdienīgi.

Lepojamies, ka mūsu vidū ir lieliskā māksliniece Marija Karkovska. Gribiet brīvajā laikā nodarboties ar tekstilmākslu? Mūsu interešu izglītības durvis vienmēr ir atvērtas!


Atvērto durvju diena “NĀC, DARĪSIM KOPĀ”

MADARAS APSĪTES DARBU VIRTUĀLA IZSTĀDE
TIK DAŽĀDĀ PASAULE

Madara Apsīte apmeklē pamatskolas Rīdze Interešu izglītības centra zīmēšanas studiju Brīnumotiņa kopš 2015.gada, patreiz mācās 7.klasē. Madara ar prieku zīmē un glezno, piedalās dažādās izstādēs. Viņas zīmētā lelle Sofija jau viesojās RCB Imantas filialbibliotēkas bērnu literatūras nodaļā 2018.gadā izstādē Lelles Sofijas vasara un citās izstādēs. Patreiz, kad mēs nevaram apmeklēt izstādes, lelle Sofija un Madara aicina apskatīt virtuālu izstādi Tik dažādā pasaule Rīgas Centralās bibliotēkas interneta paltformās rcb.lv https://www.rcb.lv/2020/05/madaras-apsites-darbu-izstade-tik-dazada-pasaule/, un instagram.com https://www.instagram.com/p/B_2OP6HJbLj/. Sveicam Madaru ar atklāto izstādi un vēlam arī turpmāk veiksmīgu radošu darbošanos!

Zīmēšanas studijas “Brīnumotiņa” skolotāja Ilze Pomerance

ZĪMĒŠANAS STUDIJAS “BRĪNUMOTIŅA” IZSTĀDE “SAULES DĀRZS”

Aicinām apskatīt pamatskolas “Rīdze” Interešu izglītības centra zīmēšanas studijas “Brīnumotiņa” virtuālo pavasara izstādi “SAULES DĀRZS” pamatskolas “Rīdze” interneta vietnes facebook.com profilā . Paldies visiem “Brīnumotiņas” audzēkņiem par darbu šajā mācību, radošā darba gadā! Jauku skatīšanos un skaistu, krāsainu vasaru vēl “Brīnumotiņa un skolotāja Ilze Pomerance!

SVEICAM KONKURSA – IZSTĀDES “RADI ROTĀJOT” LAUREĀTUS!

Līdz 18.martam Skolēnu pilī var aplūkot  XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Rīgas Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstādes – konkursa  “Radi rotājot” 1.kārtas izstādi. Sveicam konkursa laureātus no pamatskolas “Rīdze” Interešu izglītības centra  pulciņiem – Ullu Klapkalni, Ralfu Vītoliņu, Monu Vītoliņu un Elizabeti Matuli no tekstilmākslas studijas “Jautrais zirneklītis”, Annu  Dripi, Emīliju Dreibanti un Lauru Reki no zīmēšanas studijas “Brīnumotiņa”, Luīzi Zeltiņu un Anniku Kuplēnu no Audumu apgleznošanas  studijas, Nelliju Kukli un Paulu Cibuli no Grafikas studijas un jauno mākslinieku grupu Lizeti Barkāni, Ullu Klapkalni, Lauru Ameriku, Hannu Guršponi, Emmu Helmani, Danielu Ligeri, Līvu Mervinu, Patrīciju Ozolu, Evitu Šulmani, Agnetu Auziņu, Diānu Jandavu no keramikas pulciņa! Laureātu darbi tiek izvirzīti dalībai konkursa 2.kārtā. Aicinām apmeklēt izstādi!

LIDICE 2020

No š.g. 22.janvāra līdz 10.februārim Latvijas Universitātes Zinātņu mājā atvērta 48.Starptautiskās bērnu mākslas izstādes-konkursa “Lidice 2020” Latvijas kārtas laureātu darbu izstāde.  Visi  laureātu darbi tiek nosūtīti tālāk uz Čehiju, dalībai 2.kartā.

Sveicam  laureātus no pamatskolas “Rīdze” Interešu  izglītības centra pulciņiem – Katrīnu Keišu un Anniku Kuplēnu no audumu apgleznošanas studijas, Emmu Helmani no keramikas pulciņa un Dārtu Dobrāju no zīmēšanas studijas Brīnumotiņa!  Aicinām apmeklēt izstādi!

Laureātu apbalvošanas pasākums š.g. 10.februarī Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3.