Projekts “Latvijas skolas soma” 2019./2020. m.g.

Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

1.a klase projekta Latvijas Skolas soma ietvaros 3.oktobrī kinoteātrī K Suns apmeklēja teātra izrādi “Noslēpumu sala”. Skolēnu atsauksmes par izrādi: “Patika visa izrāde”, “patika pirāts, bet mazliet viņš apnika”, “visas atbildes uz uzdotajiem jautājumiem bija zināmas…”, ”izrāde bija jautra”.

9.oktobrī 6. a klase devās literārā pastaigā ” Billes Rīga” Grīziņkalna apkaimē. Izstaigājām, apskatot senās fotogrāfijas, lasot, klausoties literāros fragmentus no Billes bērnības. meklējām filmā redzētās vietas. Paldies jaukajai gidei no rakstniecības muzeja! Atgriezeniskā saite literatūras stundās pie tēmas par Billi.

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 8.oktobrī 6. b klases skolēni devās literārajā pastaigā “Billes Rīga”.

8.a, 8.b, 9.a un 9.b klase projekta ietvaros apmeklēja folkloras kopas “Vilki” koncertu.