Barikāžu atceres pasākumi

Atzīmējot 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienu, 20.janvārī pamatskolas “Rīdze” 6.klases devās uz Doma laukumu, kur notika Barikādēm veltīts pasākums. Skolēni apskatīja un izzināja Barikāžu muzeobusu, kurā izklāstīts par Barikāžu vēsturi un caur vizuālo vēstures avotiem varēja iepazīt Barikāžu laiku. Skolēniem bija iespēja pašiem izgatavot ierakumu sveces Ukrainai. Ierakumu sveces palīdz ukraiņu karavīriem izdzīvot ziemas aukstumā – tās ir viegli paņemt līdzi dodoties uzdevumā, tās dod siltumu un ļauj gatavot ēdienu. Šis uzdevums skolēniem ļoti patika, jo tā bija ļoti laba iespēja katram no sevis dot Ukrainai. Izgatavotās sveces tiks nogādātas Ukrainas karavīriem frontē.

Jaunsargu uzraudzībā dega piemiņas ugunskurs, kā arī bija apskatāma  īpaša 40 lielformāta fotogrāfiju izstāde “Barikādes Latvijā 1991 un barikādes Ukrainā 2014 – 2022”, ļaujot vilkt paralēles un saskatīt kopējo cīņā par brīvību. 

6.b klasei bija iespēja noskatīties V.Kairiša filmu “Janvāris”, kura ir vēsturiska un autobiogrāfiska ekskursija barikāžu laikā par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991.gada janvāra politiskajos notikumos. Paldies Mistrus Media SIA par šo iespēju.”