Vairāk kā bērnu spēles – holokausta tēma Rīdzē

28. janvārī pamatskolu  “Rīdze”apmeklēja  Izraēlas  Holokausta upuru un varoņu memoriālā kompleksa “Jad Vašem” pārstāve Noa Sigala, izstādes “Vairāk kā bērnu spēles” kuratore Ilze Saulīte un Izglītības ministrijas pārstāve Olita Arkle.

Noa Sigala tikās ar 9-to klašu skolēniem un stāstīja par holokausta notikumiem pasaulē un Rīgā, II pasaules kara laikā. Kopīgi noskatījās d/f “Lelle” un pēc tam pārrunāja, kā būtu rīkojušies skolēni. Stāstīja arī par Anni Hackelsoni no Rīgas – ebreju meiteni, kura tika nošauta Rumbulas mežā 1941.gadā.

Skolā no 28.01. līdz 07.02. atradās ceļojošā izstāde – “Vairāk nekā bērnu spēles.  Bērni holokaustā: jaunrade un spēles”.

Izstādi skolai piedāvāja NVO ”ICEJ Latvija ”un Izraēlas vēstniecība. Izstāde stāsta  par ebreju bērniem, par bērnu pasauli katastrofas (Šoa) laikā. Rotaļlietas, spēles, radošie darbi, fotogrāfijas, fragmenti no dienasgrāmatām stāsta par bērnu izjūtām, ļaujot nojaust, kāda bija viņu dzīve holokausta laikā.

Šī izstāde stāsta par izdzīvošanu. Tajā atspoguļoti bērnu centieni visiem spēkiem turēties pie dzīvības, kā arī tieksme saglabāt bērnību un jaunību, radot ap sevi citu realitāti.

Pēc izstādes aplūkošanas un iepazīšanās, skolēniem bija daudz jautājumu vēstures skolotājai.

9-to klašu skolēniem bija iespēja arī Forum Citadele noskatīties latviešu mākslas filmu par Žani Lipki ”Tēvs nakts”, kā arī apmeklēja muzeju- Ebreji Latvijā.

Informāciju apkopoja un sagatavoja vēstures skolotāja Valda Gavare