“Rīdzes” vārds izskan valsts svētku koncertā

Jau tradicionāli pirms valsts svētkiem Valsts prezidenta kanceleja organizēja konkursu 5.–12. klašu skolēniem, kurā aicināja bērnus un jauniešus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu valsts svētku koncertam.

Pamatskola „Rīdze” lepojas ar  Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienai veltītā skolēnu radošo darbu konkursa  “Es – Latvijas nākotnes veidotājs” laureāti  –  5.a klases skolnieci Emmu Rozi Bekiču, kasrakstīja runu valsts svētkos! Emma Roze piedalījās valsts svētku 18.novembra raidījumā „Mēs esam tev līdzās!”.

Fragments no Emmas runas:

„Labvakar, latviešu tauta!

Tava ģimene, līdzcilvēki un tu pats būvē savu nākotni. Savu, citu un Latvijas!

Ģimene tev dod pamatu uz visu mūžu. Ar to tev jādzīvo visu dzīvi. Es veidošu sevi un papildināšu Latviju ar savu pienesumu. Vēlos dibināt savu uzņēmumu un dzīvot laukos ar savu zirgu un mājputnu saimniecību. Tas būs mans pienesums manai Latvijai. Katram ir iespēja runāt un domāt savas domas, un izteikt idejas, lai valsts un tauta turpina attīstību. Katrs no manas ģimenes ir kaut ko mazdrusciņ devis Latvijai. Es lepojos ar savu ģimeni, kas ir manas saknes un manas koku galotnes. Tā ir liela un skaista kā liepa mūsu senču dižsētā!

Ja cilvēkam ir sasniegumi, tad tas ir viņa un vecāku nopelns. Kādēļ? Jo, ja viņi tevī ir ielikuši mērķtiecību, tas tev ir bijis kā dzinulis, lai sasniegtu mērķi. Mums daudz būtu jāmācās no dzīvniekiem. Viņi visam pieiet tieši, bez atrunām, meliem un viltības. Tā arī būtu jādzīvo tautai.  Ir svarīgi un nozīmīgi domāt par savu nākotni, jo tā ir ne tikai tava, bet arī Latvijas. Latviju cēla apņēmības, patriotisma un spēka pilna tauta. Latvija ir gājusi caur traģiskiem un rožainiem laikiem.

Skola man un tev ir devusi, dod un dos zināšanas, ar kurām attīstīties. Tajā ir arī mani un tavi draugi. Draugi attīstās ar mums un mēs ar viņiem. Viņi tevi iepriecina, ne tikai pavada laiku ar tevi, bet arī atbalsta un uzklausa.

Tu jau esi izdarījis daudz valsts labā, ja cītīgi mācies un strādā. Svarīgi ir, ka tas, ko tu strādā tev patīk, jo savādāk nebūs iedvesmas strādāt, darīt un attīstīt lietas.

Tavi mērķi tiks sasniegti tikai tad, ja sāksi domāt jau tagad. Jekurš brīdis ir pareizais, lai sāktu! Tu vai sākt ar mazumiņu. Piemēram, pašvērtējumu un stāju. Raksti Es ar lielo burtu un ej uz priekšu tā, lai cilvēki zina: „Tur nāk cilvēks ar gribasspēku un pašapziņu. Tur nāk Latvietis!”

Paldies Emmai Rozei par dalību konkursā!

Sociālo zinību un vēstures skolotāja Solvita Lauzēja