Konkurss!

Aicinām Rīgas 9.-12.KLAŠU AUDZĒKŅUS vasarā piedalīties BEZMAKSAS radošajās darbnīcās “TAISĀM KINO!” – par to, kā top filma, sākot no ieceres un scenārija rakstīšanas, aktieru atlases, filmēšanas komandas formēšanas, līdz filmas uzņemšanas un montāžas etapam, par dažādām profesijām filmas ražošanā – režisora, operatora, kostīma un grima mākslinieka, laukuma un lokāciju administratora un daudziem citiem amatiem, un, protams, ar iespēju darboties filmēšanas laukumā jau šovasar!

Radošo darbnīcu cikla noslēgumā tiks nofilmēta īsfilma, kuras scenāriju, uzņemšanu, montāžu un filmas sagatavošanu demonstrācijai īstenos paši jaunieši pasniedzēju vadībā, tā izmēģinot savas spējas un pielietojot iegūtās teorētiskās zināšanas filmu veidošanā praktiski. Filma tiks demonstrēta kinoteātrī dalībnieku vienaudžiem, draugiem, ģimenes locekļiem un visiem interesentiem.

Pasniedzēji – Latvijas kino profesionāļi – režisors, scenārists, producents, operators, aktieris, aktieru atlases režisors, mākslinieks u.c.
Radošo darbnīcu vadītājs un viens no pasniedzējiem – latviešu režisors, scenārists un producents Staņislavs Tokalovs, kurš kino izglītību ieguvis Lielbritānijā.

Radošo darbnīcu pasākumi notiks četros posmos visas vasaras garumā – darbnīcas, nodarbības, filmas uzņemšana, gan iespēja piedalīties filmu projektos.
1.posms. Profesijas filmas uzņemšanas laukumā
2.posms. Kā uzņemt filmu?
3.posms. Filmas uzņemšana
4.posms. Prakse kino ražošanas projektos
Radošo darbnīcu sākums 16. jūnijā. Turpmākais radošo darbnīcu pasākumu plāns tiks sastādīts pirmajā tikšanās reizē.
Radošajās darbnīcās tiks uzņemti 25 dalībnieki, apkopojot eseju konkursa rezultātus.

Jauniešiem:
Lai kļūtu par radošo darbnīcu “Taisām kino!” dalībnieku, sūti savu radošo eseju KONKURSAM “Kāpēc es gribu strādāt kino”.
Esejas apjoms – ½-1 lpp. A4 formātā. Эссе также можно отправлять на русском языке.
1. Titullapā norādi kontaktinformāciju:
– savu vārdu, uzvārdu, skolu, klasi, tālruņa numuru, e-pasta adresi,
– viena no vecākiem vārdu, uzvārdu, tālruņa numuru, e-pasta adresi.
2. Eseju nosūti uz e-pastu: taisamkino@gmail.com līdz 13.jūnija plkst.12:00.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti visiem atlases kārtas dalībniekiem personīgi.
Projekts  īsteno Pamatskolas “Rīdze” Mūsdienu deju grupas “Stils” atbalsta biedrība ar Rīgas domes atbalstu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu. Projekts notiek ceturto gadu.
Projekts ir tendēts uz Rīgas skolu 9.-12. klašu skolēniem, kad pusaudži un jaunieši ir profesijas izvēles priekšā.
Papildus informācija taisamkino@gmail.com.
Anna Kvelde